Prostota

Boże! Gdzie się podziała prostota, oczywistość, jasne relacje? Gdzie jest prosta, czysta i jasna miłość? Dlaczego wszystko teraz musi być skomplikowane? Emo? Gdzie ten analog, dawna prostota i przejrzystość relacji międzyludzkich? Czy ja coś zgubiłem?

Gdzie proste spojrzenie, prosty dotyk? Co się z tym wszystkim stało? Dlaczego tego nie ma? Ja chcę, żeby było jak kiedyś, bez telewizji, Internetu, telefonów. Zwykłe piękne zauroczenie, uczucie, miłość. Tego nie ma! Technologia zeżarła prostotę, zniszczyła wszystko, co piękne, jasne, proste, przejrzyste. Nie ma już tego co kiedyś, nie ma uczuć. Wszystko co się wokół nas dzieje to wyrachowana gra, walka o zwycięstwo nad niczym. Wszyscy jesteśmy zgubieni i skończeni.

Jedno przemyślenie na temat “Prostota

  1. Wsłuchajcie się w tekst i w melodię. Wyobrażam sobie siebie wraz z moją kobietą w pokoju obitym tandetną boazerią. Oboje przy flaszce, sączymy lekarstwo na łzy. Gadamy o niczym, ale to, co nas łączy jest silniejsze niż cała dzisiejsza pseudo miłość, to prawdziwe uczucie. Gdy pójdę z nią do łóżka i ją przytulę – będę wiedział, że jesteśmy ze sobą związani prawdziwym uczuciem, głębszym niż wszystko to, co teraz istnieje.

    To nie będzie najlepszy możliwy wybór, zimna kalkulacja za i przeciw. Ja ją będę kochał na zabój. Nie dlatego, bo „wypada się ustatkować”, czy „bo trzeba mieć dzieci”, czy „nie można być samemu”. Czysta miłość, żadnego przymusu. Jak ktoś mi się nie podoba, to miłość na siłę jest właśnie pseudo miłością. Albo kochasz, albo nie, a nie „że może się przyzwyczaję”. To nie jest tresura psów. Nie wytresujesz uczucia. Możesz udawać, ale za 10-20 lat nagle obudzisz się i zrozumiesz, że straciłeś/aś swoje najlepsze lata na kogoś, kto nie był tego wart.

    Nikt tego nie zrozumie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.