Krakowski MPK podnosi ceny biletów – będę jeździł taniej :]

Drobny przykład z lokalnego podwórka co się dzieje, jak się zbyt pazernym jest :] MPK w Krakowie podnosi ceny biletów. Ja do pracy czasami podróżuję komunikacją zbiorową – ponieważ jednak nieregularnie, to jakoś nie mogę się zebrać do zakupu biletu miesięcznego. Kupuję przeważnie w automatach w autobusach, a tam jak wiadomo – człowiek chce się uwinąć szybko, bo ileż można nad maszyną stać i wrzucać kasę. Dotychczas były bilety normalne 15 minutowe po 1,80 zł i normalne kursowe po 2,50 zł. Wykombinowanie 1,80 zł z bilonu było generalnie bardziej skomplikowane niż 2,50 zł, więc kupowałem normalny, mimo że mieściłem się w 15 minutach.

Teraz bilet normalny jest po 2,80 zł, a 15 minutowy po 2 zł. Jak się nie trudno domyśleć teraz łatwiej mi skombinować 2 zł niż dłubać w bilonie i dzięki podwyżkom krakowskiego MPK będę jeździć taniej. Zapewne nie taki miał być efekt, ale cóż – dzięki MPK :] Pojadę 4 razy za 2 zł zamiast 2,50 zł to będzie już na tanie prawie-piwo niskiej jakości z marketu :]

PS: Do pasażerów: kurka wodna nie pakujcie do automatów 1 i 2 gr. Przecież pisze wyraźnie na monitorze, że tych nominałów nie przyjmuje, więc nawet jak wrzucicie milion razy, to i tak Wam wypluje. Czytać co pisze na ekranie! W takich momentach tracę wiarę w ludzkość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.