Love and hate

Między miłością, a nienawiścią granica jest niezwykle cienka i delikatna. Niestety wyraźnie łatwiej jest przejść z „love” do „hate” niż w drugą stronę. Czasami wystarczy jedno nierozważne słowo, żeby zniszczyć relacje budowaną latami, a innym razem są to „małe kamyczki”, stopniowo zmieniające sposób widzenia na kochaną osobę. Powoli odkrywamy jej wady, a ona nieświadomie pogrąża się na naszych oczach. W drugą stronę, czyli z nienawiści do miłości jest ciężej…

Zapewne dzieje się tak, ponieważ tak jak z zaufaniem – łatwo je stracić, trudno odzyskać. Ciężko wyobrazić sobie, żeby nagle osoba, która nas skrzywdziła, zmieniła się. Czemu miałaby się zmieniać? Czemu miałaby nas pokochać? Oczywiście nie jest to kompletnie nierealne, bo czasami ranimy siebie z miłości, zazdrości… Chcemy, robiąc na złość kochanej osobie okazać jej swoje niezadowolenie, chcemy, aby poczuła się tak jak czujemy się my, tj. źle. Jeśli uda się usunąć przeszkodę, która powoduje nasze niezadowolenie, porozumiemy się z partnerem i „love” wygra nad „hate”. To jednak nie zawsze możliwe, warunkiem koniecznym jest szczera rozmowa, bo bez tego nie realne jest zrozumienie pomiędzy partnerami. Mimo tego wybrnąć z nienawiści i przejść do miłości jest bardzo trudno, a w drugą stronę – łatwo i często jest to droga bez powrotu.

W związkach z kobietami boję się właśnie tego pogrążania, o którym wspomniałem na początku, ale jak zaakceptować czyjeś wady i czy ktoś jest w stanie zaakceptować moje? Nikt nie jest bez wad, tylko jak pokochać kogoś, kogo pewne przywary się nie znosi, czy nawet nienawidzi. To „rodzenie” się miłości mimo wad pozostaje dla mnie póki co zagadką i nie zanosi się na szybkie poznanie odpowiedzi. Czasami jak obserwuję ludzi, to wręcz nie rozumiem jak to działa – narzekają na kochaną osobę, ale i tak ją kochają (miałem taki przypadek w swojej rodzinie). Gdzie tu sens?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.