A w Krakowie…

A w Krakowie, na Brackiej pada deszcz
Gdy konieczność istnienia trudna jest do zniesienia
W korytarzu i w kuchni pada też
Przyklejony do ściany, zwijam mokre dywany
Nie od deszczu mokre, lecz od łez

Nie, choroba mnie nie rusza, chyba prędzej dobije mnie depresja niż jakikolwiek wirus…

Zresztą w zasadzie to pada śnieg, ale jak się patrzy przez okno to trudno o uśmiech na twarzy – szaruga. A teraz to nawet nic nie widać, bo ciemno. Może i lepiej?

Dziwny tydzień to był – na zmianę raz coś pozytywnego, raz coś negatywnego, a to przecież nie kwiecień-plecień, żeby tak przeplatać… Przyszły powinien być lepszy, bo mniej pracy na głowie (SAT Kurier 2/2011 jest już w drodze, oddany do druku), a dodatkowo mam dwa dni z końca tygodnia wolne, co pozwoli na chwilę się zatrzymać i przemyśleć parę spraw.

Czasami się zastanawiam, czy gdybym umarł, ktoś płakałby za mną? A czy ja płakałbym, gdyby zmarł ktoś bliski? Pewnie tak. To jednak nie oznacza, że ktoś po mnie by płakał, bo nie wiadomo, czy komukolwiek jestem bliski… Skomplikowane. Raczej nie będzie mi dane to sprawdzić, bo jak umrę, to przecież już nikogo nie będę widział i nie dowiem się. A może będę widział? Ale jakoś ciężko uwierzyć w życie po życiu – jako umysł ścisły brak dowodów powoduje u mnie automatyczną negację tezy. Umarłych też nie zapytam, bo nie żyją, nie mogą mówić, więc mi nie powiedzą 😉

Powinienem mniej myśleć, bo nadmiar myślenia szkodzi zdrowiu psychicznemu 😉

Nie kręcę się za często po mieście, ale kiedyś byłem na Brackiej. I nawet deszcz padał. Ale nie deszcz łez, tylko taki prawdziwy. Chociaż ten pierwszy może i też był, tylko ten drugi go przykrył… O Krakowie jakoś dużo smętnych piosenek. Marek Grechuta z Myslovitz także śpiewał o Krakowie i także jakoś niewesoło. A może to ja sobie nic wesołego przypomnieć nie mogę albo wesołość tam jest, tylko skrzętnie zakamuflowana i mi umyka? Ktoś pomoże? Czy Kraków po prostu już takim smutnym miastem jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.